Bakuchiol – składnik roku 2021

0

Najpopularniejszym środkiem przeciwzapalnym i wspomagającym leczenie chorób skóry w ajurwedyjskiej medycynie jest ekstrakt Bakuchiol. Jest to botaniczny retinol (zwany też roślinnym), który mylnie jest postrzegany jako forma witaminy A. Retinol ma bardzo silną moc naprawczą. Świetnie przenika przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu komórki są pobudzone do odnowy. Opóźnia starzenie się skóry oraz świetnie sprawdza się w walce z trądzikiem.

W przeciwieństwie do retinolu, Bakuchiol jest bezpieczny dla kobiet w ciąży. Jest łagodny dla skóry, gdyż nie reaguje fotouczuleniem na światło, więc jest bezpieczny dla płodu. Łagodzi podrażnienia, dlatego jest odpowiedni dla każdego rodzaju cery.

Ze względu na swoje właściwości złuszczające pomaga usunąć zrogowaciałą warstwę naskórka oraz zmniejsza aktywność enzymu, który odpowiada za nadmierne wydzielanie sebum. Jest genialnym rozwiązaniem w walce z trądzikiem, bowiem hamuje wzrost bakterii odpowiedzialnych za jego powstanie. Z tego powodu polecany jest dla osób ze skóra problematyczną i ze skłonnością do przebarwień. Posiada również właściwości zwiększające liczbę fibroblastów, które odpowiedzialne są za produkcję elastyny i kolagenu. To dlatego poprawia gęstość i elastyczność skóry.

Bakuchiol dzięki swojemu biologicznemu pochodzeniu łagodzi skutki promieniowania UV i nie stwarza ryzyka przedawkowania witaminy A. Z tego powodu można go bezpiecznie stosować przez cały rok.

 

Źródło: wiadomoscikosmetyczne.pl

Leave A Reply

Your email address will not be published.